Brommerforum.nl - Print: Reply


Deze reply is gepost in de afdeling Begin Forum in het onderwerp 'Knipperlicht gaat tegelijkertijd af' (ID 69573).
De reply is geschreven door pangolopalanga (UserID 4012) op 31-3-2019 21:36.

Rob, als er maar één knippercontrolelampje is, wordt dat tussen de linkse en de rechtse knipperkant gehangen. Dat wil dus zeggen dat de massa voor het controlelampje bereikt wordt via de knippers van de andere kant. Als je rechts knippert, neemt hij over de linkse knipper massa en omgekeerd. Het kleine controlelampje neemt voldoende watt weg om de linkse knipper niet te laten knipperen als dat een gloeilampje is. Maar voor LEDS is dat niet zo, het lekstroompje laat de LED ook knipperen.
De oplossing met de diodes bestaat er in een nieuwe schakeling te maken, met een nieuwe massa die niet via de andere knippers gaat. Beide pluskanten hangen dan aan één kant van het controlelampje, en dat is dan weer foute boel want je wil maar één kant laten knipperen telkens. Vandaar de diodes.
Met twee controlelampjes sluit je het probleem ook uit, dan is alles al gescheiden.
En met één controlelampje, kan je dus ook alles oplossen door het controlelampje er uit te halen.

De reden dat je een LED relais nodig hebt, is de knipperfrequentie die moet kloppen.
Als je toch het zwaar relais wil behouden, moet je inderdaad bijna de hele wattage van een gloeilamp door een weerstand vervangen, maar dat is toch wel wat werk om mooi weg te werken inderdaad (4 stuks). Je kan ze wel kant en klaar kopen op brommersites online, dat wel.



Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved