Brommerforum.nl - Print: Reply
![](img/c/s.gif)
Deze reply is gepost in de afdeling Begin Forum in het onderwerp 'Schakelbrommer kopen' (ID 68995).
De reply is geschreven door Aprilia RX 50 2003 (UserID 20658) op 25-1-2016 21:37.
Quote:
Oorspronkelijk gepost door: Dixon
Marketing werkt in ieder geval.
Alleen al de prijs is een dikke indicatie, als deze merken hun brommeronderdelen in Italie of Spanje zouden vervaardigen zou de prijs van de brommer het dubbele zijn.
Die dingen kosten nu hetzelfde als een japanse schakel 30 jaar geleden.
Aprilia/Yamaha/Rieju/Derbi : brommeronderdelen allen van chinese makelij, motoren is een andere kwestie, "knul"
Eh nee, zo werkt het gelukkig niet, de automatisering heeft in de tussentijd plaats gevonden. Dit maakt alles wat in serie of massa gemaakt wordt flink goedkoper. Alleen producten waar handenarbeid bij komt is goedkoper in het verre oosten.
Je ziet daarom ook flinke prijsverschillen met brommers die volledig uit het verre oosten komen zoals CPI. Die lijken in alles erg op de A merken, maar missen simpelweg de afwerking op delen die er toe doen, zoals het motorblok.
Ik heb door de afgelopen jaren heen ladingen vol brommer spul geïmporteerd dus ik heb het een en ander aan achtergrond informatie en research gedaan. Meer dan wat meningen vanaf een vaag forumpje zonder bron of exacte tijd vermeldingen waar ook nog eens meningen in opgenomen zijn.
De meeste fabrieken waar het materiaal voor schakelbrommers van de A merken staan in Europa.
Voornamelijk in Spanje, maar ook nog een paar in Italië en Oostenrijk.
En er komt inderdaad het een en ander uit China wat betreft het plastic werk en optische delen.
Maargoed dat is met iedere auto, motor en ook bromfiets zo. Ook in die ''goede oude tijd'' van 30 jaar geleden was dat al zo.
Copyright © 2000 - 2016 - All rights reserved